Odzyskiwanie danych z SSDtakim firmą możesz zqaufć.

Odzyskiwanie danych Jak przeprowadzić odzyskiwanie danych z dysków twardych, które uległy uszkodzeniu

photo
Odzyskiwanie danych z nośnika danych darmowy program, płatny program a fachowy serwis.

Odzyskiwanie danych Odzyskiwanie danych z dysku SSD jest możliwe. Ten artykuł jest napisany jako szybki przewodnik lub instrukcja. Zakładam, że znasz termin „odzyskiwanie danych” i wiesz, jak to zrobić. (Pomiń ten akapit, jeśli nic nie wiesz o odzyskiwaniu danych).

Odtwarzanie danych spośród telefonu nie całokształt dorobisz pojedynczo.

Odzyskiwanie danych z dysku twardego wymaga zastosowania dwóch metod: fizycznej i logicznej. Odzyskiwanie danych https://enwra.eu/odzyskiwanie-danych-z-uszkodzonego-dyskuzrob-to-nim-oddasz-do-fachowca/ Fizyczne odzyskiwanie danych można przeprowadzić, doprowadzając dysk fizyczny do stanu nieuszkodzonego, a następnie korzystając z narzędzi programowych, które zostały stworzone specjalnie do tego zadania. Problem z tą metodą polega na tym, że dane nadal znajdują się na nośniku HDD. Logiczne metody odzyskiwania danych są bardziej skomplikowane, ale działają bardzo dobrze.

Odzyskiwanie danych rzeczywiście mozesz się uprzedzić.

W przypadku trudności z odzyskiwaniem danych z dysku twardego należy najpierw ustalić, czy dysk twardy uległ uszkodzeniu fizycznemu. Awaria fizyczna oznacza, że danych nie można odzyskać. Dyski mogą doznać uszkodzenia fizycznego z różnych przyczyn, takich jak awaria mechaniczna, zakłócenia elektryczne, uszkodzenie wewnętrzne, uszkodzenie fizyczne spowodowane przez złośliwe oprogramowanie itp. W przypadku wykrycia uszkodzenia fizycznego należy oddać dysk do naprawy. W większości przypadków wystarczy wymienić uszkodzony element. W niektórych sytuacjach wymiana komponentu może nie wystarczyć i konieczna jest naprawa dysku.

Odtwarzanie danych z HDD Zatapiaj 5 niezyskownych kalendarzy.

Po ustaleniu, że fizyczne odzyskiwanie danych jest możliwe, masz jeszcze dwie opcje. Pierwsza z nich polega na przekazaniu komputera do profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Usługi te będą droższe niż robienie tego samemu, ale często są w stanie odzyskać większość plików z dysku twardego. Oczywiście, koszt będzie zależał od ilości odzyskanych danych, ponieważ mogą być również dodatkowe opłaty za kopiowanie i odzyskiwanie.

Druga opcja obejmuje kryminalistyczne odzyskiwanie danych, które jest prawie zawsze wykonywane po poważnym uszkodzeniu komputera, zwłaszcza jeśli komputer został zgubiony lub skradziony. Chociaż profesjonalni specjaliści kryminalistycznych dochodzeń mogą odzyskać pliki z uszkodzonych lub brakujących dysków, procedura odzyskiwania danych może być pracochłonna i czasochłonna. Dla większości użytkowników bardziej praktyczne będzie wykonanie prostego odzyskiwania danych za pomocą dostępnego pakietu oprogramowania do odzyskiwania danych. Ta opcja może nie być odpowiednia we wszystkich sytuacjach, zwłaszcza jeśli na dysku twardym znajdują się poufne dane osobowe.

Istnieje wiele firm, które specjalizują się w oprogramowaniu do odzyskiwania danych z dysków twardych. Jedną z takich firm jest Stellarwind, która oferuje bezpłatne pobieranie swojego oprogramowania, które może być używane zarówno na tradycyjnych, jak i wirtualnych pulpitach. Stellarwind Data Recovery Software może odzyskać usunięte lub utracone dane z komputerów opartych zarówno na systemie Windows, jak i Mac OS X. Stellarwind oferuje bezpłatną pomoc techniczną w przypadku pytań i problemów, tworzenie kopii zapasowych obrazów dysków online, porady dotyczące odzyskiwania danych online i pobierania oprogramowania, linki do stron internetowych, a także możliwość odzyskiwania uszkodzonych danych i metod uruchamiania. diskimage to kolejne popularne oprogramowanie do odzyskiwania danych z dysków twardych, które jest w stanie odzyskać obrazy, które mogły zostać uszkodzone przez wirusa.

Przywracanie danych w owym poratuje nieodpłatny plan.

Oprócz wyżej wymienionych narzędzi oprogramowania, istnieje inny rodzaj narzędzia do odzyskiwania danych dostępny do użytku z systemami operacyjnymi Windows 2000, który jest znany jako Windows XP Repair Tool. To narzędzie jest przeznaczone dla systemu Windows 2000 i jest ogólnie kompatybilne z poprzednimi wersjami systemu operacyjnego. Narzędzie to jest przydatne do tworzenia kopii zapasowych ważnych danych, których nie można odzyskać w inny sposób. Chociaż narzędzie jest w stanie pracować z systemem Windows 2000, można go również skutecznie używać w systemie Windows XP.

Jeżeli posiadasz jakikolwiek typ komputera, który używa dysku magnetycznego jako urządzenia pamięci masowej, jest bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie ulegnie on jakiemuś fizycznemu uszkodzeniu. Niezależnie od tego, czy uszkodzenie jest spowodowane awarią mechaniczną, czy szokiem termicznym, efekt końcowy jest zawsze taki sam: urządzenie staje się bezużyteczne. Podczas gdy większość ludzi koncentruje swoją uwagę na wymianie dysków, gdy takie problemy występują, możliwe jest również odzyskanie utraconych danych z samych dysków magnetycznych. Istnieje wiele programów, które są przeznaczone do wykonywania odzyskiwania danych z dysków magnetycznych, które zostały fizycznie uszkodzone. Jedyną rzeczą, aby pamiętać, gdy próbuje odzyskać usunięte pliki z tych rodzajów dysków twardych jest to, że jeśli spróbujesz użyć programu, który został zaprojektowany do odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków magnetycznych, może ewentualnie napotkać więcej problemów niż miał przed zakupem oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.