Polskie góry ciekawe miejsca.

Polskie góry kilka najciekawszych miejsca.

Bieszczady
Zdjęcie autorstwa Adam Borkowski z Pexels

Niedługo wakacje, a więc turyści gromadnie wyruszą na szlaki w polskich gór. Jakie miejsca trzeba zobaczyć choć raz w życiu? Jest wiele pięknych zakątków polskich górach!

Szybkie spojrzenie na Tatry

Jednym z najurokliwszych miejsc po polskiej stronie Tatr jest Hala Gąsienicowa ze schroniskiem „Murowaniec„. To doskonała baza wypadowa na Kościelec czy Zawrat. Dla mniej zaawansowanych turystów czeka wyprawa do Czarnego Stawu Gąsienicowego, który urodą podobno nie ustępuje Morskiemu Oku. Do Hali Gąsienicowej można dotrzeć z Kuźnic i zajmie to nam ok. 1,5 godziny.

A co obejrzeć w Pieninach?

Obowiązkowo w Pieninach podczas urlopu jest zdobycie Trzech Koron. To najbardziej charakterystyczny punkt w tym regionie. Można do niego dotrzeć z kilku szlaków, m.in. ze Szczawnicy, Czorsztyna i Krościenka. Partia szczytowa składa się z pięciu wapiennych turni. najwyższa z nich, to Okrąglica (982 m n.p.m.). Znajduje się tam platforma widokowa, z której roztacza się widok na Dunajec i Magurę Spiską. Widok niewątpliwie warty grzechu.

Najczęściej odwiedzany staw w Tatrach to Morskie Oko i dla wielu turystów najpiękniejszy. Co prawda latem oblegany jest przez tłumy miłośników górskich widoków, a wiosną i jesienią potrafi zachwycić ciszą i spokojem. Wokół wznoszą się skalne ściany, które odbijają się w lustrze wody. Staw leży na wysokości 1393 m n.p.m. i jest jednym z nielicznych tatrzańskich zbiorników, w którym żyją ryby. Na spacer wokół jeziora musimy zaplanować ok. 40 min.

W Karkonoszach warto zobaczyć…

Karkonosze, choć to niskie góry są również pełne atrakcji. Najwyższy szczyt w paśmie Karkonoszy, to Śnieżka, której wysokość wynosi 1602 m n.p.m. Należy do Korony Europy. Pod względem panujących tam warunków stanowi jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Polsce. Śnieżka wznosi się w zachodniej części Czarnego Grzbietu i niewątpliwie góruje nad okolicą. Tak jak Giewont w Zakopanem tak Śnieżka stanowi charakterystyczny punkt tutejszego krajobrazu. Widok na najwyższy szczyt Karkonoszy oferuje większość pensjonatów w Karpaczu, a zachód słońca widziany ze szczytu należy do najpiękniejszych w Polsce. Polecamy!

dalsza część tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *